Ogłoszenie

III Niedziela Zwykła B - 21 stycznia 2024 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę wspomnienie
św. Franciszka Salezego; we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła oraz 10. rocznica święceń biskupich Stanisława Salaterskiego, którego osobę polecamy Bożej Opatrzności; w piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; w sobotę zaś wypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

2. We czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy serdecznie podziękować za pełne życzliwości spotkania w Waszych domach, wspólną modlitwę, rozmowy o radościach i troskach, wyrażane sugestie i rady, Waszą troskę o wspólnotę parafialną i nasz kościół oraz składane ofiary. Bóg zapłać. Niech św. Stanisław, nasz Patron, wyprasza Wam i Waszym rodzinom potrzebne łaski, przede wszystkim zdrowie i pomyślność.

3. We wtorek o godz. 13.30 w Szkole Podstawowej nr 1 spotkanie  DSM.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W ofercie są Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość oraz Promyczek.

5. Od przyszłej niedzieli przez trzy kolejne niedziele będziemy przeżywać Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas duchowo na właściwe przeżycie Wielkiego Postu. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem pomiędzy Mszami do południa, zaś po południu od godz. 15.00.

6. Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Tarnowie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych dla dorosłych, w których zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Nauka w szkołach rozpocznie się od 3 lutego i jest bezpłatna. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w Tarnowie, ul. Wałowa 3, telefon 14 627 33 16, bądź do odwiedzenia strony internetowej www.zak.edu.pl na której są wszelkie niezbędne informacje.

7. Z okazji dzisiejszego Dnia Babci oraz jutrzejszego Dnia Dziadka wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, sił, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia również składamy serdeczne życzenia. Wam wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym tygodniu.

8. W ostatnim czasie do wieczności odeszła pochodząca z naszej wspólnoty parafialnej śp. Anna Czernecka z d. Sumara. Polećmy jej nieśmiertelną duszą Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie

Lokalizacja

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM 33-156 Skrzyszów 1

Telefon dyżurny: +48 669 945 244
w sytuacji braku możliwości odebrania ksiądz dyżurujący oddzwoni później

konto bankowe: 95 2030 0045 1110 0000 0084 0840

Kancelaria

Kancelaria Parafialna:
poniedziałek godz 7.30 - 9.00
środa godz. 17.00 - 18.00
piątek godz. 7.30 - 9.00
(za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca).
Narzeczeni będą przyjmowani w dogodnej porze po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
Zdarzenia losowe o każdej porze
Nieczynne:
niedziela i święta
pierwszy piątek miesiąca

Ciekawe Linki