Ogłoszenie

VI Niedziela Zwykła B - 11 lutego 2024 r.

1. Komunikat tarnowskich policjantów: Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Tylko w tym roku seniorzy już stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość. Przypominamy, że oszuści „pracują” na „starych” książkach telefonicznych, które właśnie dostały „nowe życie”. Jeśli zadzwoni telefon z informacją, w której ktoś żąda pieniędzy po prostu odłóż słuchawkę, a w nocy wypnij telefon z sieci lub odłóż słuchawkę na bok, tak by nikt się do Ciebie nie dodzwonił.

2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji naszych chorych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, zostanie odprawiona o godz. 16.00.

3. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu oraz okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne wyznaczone przez biskupa. Obowiązuje nas w tym dniu post ścisły, czyli trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku życia) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku do końca życia).

4. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście będą odprawiane w naszym kościele: w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast o 17.30 dla wszystkich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosić ks. Grzegorz Franczyk z Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii, będą w niedziele: najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a po niej nabożeństwo. Serdecznie Was zapraszamy do licznego udziału w tych uświęconych nabożeństwach.

5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do soboty, natomiast od Środy Popielcowej do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać ks. Marcinowi Gryzło za wygłoszone dzisiaj kazanie. Po Mszy będzie można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie remontu i gruntownej modernizacji radia RDN.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W ofercie znajdziemy dodatkowo wydanie specjalne Gościa Niedzielnego w cenie 14 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wam wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym tygodniu.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: w wieku 67 lat śp. Marek Mazur oraz w wieku 89 lat śp. Antoni Sarad. Powierzmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11. Zawierzmy samych siebie, nasze rodziny i całą parafię Jezusowi, adorując Go w czasie kończącego się dzisiaj nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

_____

17 lutego w Skrzyszowie odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów. Przeprowadzi je lekarz weterynarii Łukasz Kuta. Informacje o godzinach zamieszczone są na tablicach informacyjnych.

Lokalizacja

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM 33-156 Skrzyszów 1

Telefon dyżurny: +48 669 945 244
w sytuacji braku możliwości odebrania ksiądz dyżurujący oddzwoni później

konto bankowe: 95 2030 0045 1110 0000 0084 0840

Kancelaria

Kancelaria Parafialna:
poniedziałek godz 7.30 - 9.00
środa godz. 17.00 - 18.00
piątek godz. 7.30 - 9.00
(za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca).
Narzeczeni będą przyjmowani w dogodnej porze po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
Zdarzenia losowe o każdej porze
Nieczynne:
niedziela i święta
pierwszy piątek miesiąca

Ciekawe Linki