Ogłoszenie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za piękne świadectwo wiary w ostatnich dniach Wielkiego Tygodnia, za liczne uczestnictwo w nabożeństwach i modlitwę adoracyjną w naszej świątyni. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym nasza modlitwa i udział w liturgii były godnymi najważniejszych dni dla naszej wiary. Bóg zapłać księdzu prałatowi za ogromną pomoc i służbę przy ołtarzu i w konfesjonale, ks. Dominikowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną liturgię, panu szafarzowi za pomoc w komunikowaniu, panu kościelnemu za ogrom pracy, panu organiście, pani Marii i scholi parafialnej za piękny śpiew, Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym, Grupie Młodzieżowej i osobom indywidualnym za prowadzone adoracje, Caritas za rozprowadzanie baranków i paschalików oraz zorganizowanie upominków dla odwiedzanych chorych, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i wszystkim niosącym feretrony na rezurekcji. Bóg zapłać pani Urszuli Franczykowskiej, panom Jakubowi i Kazimierzowi Muchom oraz Grupie Młodzieżowej, którzy wraz z ks. Dominikiem przygotowali Ciemnicę i Grób Pańskiego. Bóg zapłać za Wasze ofiary na kwiaty. Bóg zapłać naszym strażakom z panem prezesem Piotrem Młyńskim na czele za piękną i godną wartę przy Grobie Pańskim i w czasie rezurekcji. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was wszystkich swoją łaską i pokojem

2. Parafialny Oddział Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym serdecznie zaprasza jutro o godz. 6.30 na różaniec, a następnie na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia jutro po Mszy porannej, natomiast od wtorku  po mszach wieczornych. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Z tej racji będzie można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. W Niedzielę Miłosierdzia serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach Godziny Miłosierdzia.

5. W sobotę przypada Diecezjalne Święto Caritas – składamy serdeczne życzenia i podziękowania za zaangażowanie członkom naszej parafialnej Caritas.

6. Informujemy, że transmisja na żywo z naszego kościoła realizowana jest przez 24 godziny na dobę za pośrednictwem portalu kamery.tarnow.net.pl. Obraz, który nie jest nagrywany na żadnych nośnikach a jedynie transmitowany w czasie rzeczywistym, obejmuje obszar prezbiterium kościoła. Bezpośredni dostęp do transmisji m.in. z poziomu strony parafialnej pod zakładką „Transmisja”.

7. Zakład Usług Kominiarskich informuje, iż przewody kominowe sprawdzane będą w Skrzyszowie w dniach od 3 do 5 kwietnia.

8. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na czas trwających Świąt Wielkanocnych.

Lokalizacja

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM 33-156 Skrzyszów 1

Telefon dyżurny: +48 669 945 244
w sytuacji braku możliwości odebrania ksiądz dyżurujący oddzwoni później

konto bankowe: 95 2030 0045 1110 0000 0084 0840

Kancelaria

Kancelaria Parafialna:
poniedziałek godz 7.30 - 9.00
środa godz. 17.00 - 18.00
piątek godz. 7.30 - 9.00
(za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca).
Narzeczeni będą przyjmowani w dogodnej porze po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
Zdarzenia losowe o każdej porze
Nieczynne:
niedziela i święta
pierwszy piątek miesiąca

Ciekawe Linki