Grupy

Nie wiesz co zrobić ze sobą w sobotni poranek? Chciałbyś lub chciałabyś aktywnie spędzać czas w świetnym gronie, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy i świetnie się przy tym bawiąc? A może marzy Ci się rozwijanie swoich talentów i nawiązanie nowych przyjaźni? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak” to spotkania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i Dziewczęcej Służby Maryjnej są właśnie dla Ciebie!

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) to grupa osób z uśmiechem na ustach, która potrafi znaleźć odpowiedź na wszystko i wybrnąć z każdej sytuacji. Wspólnie z animatorkami i księdzem opiekunem rozmawiamy, uczymy się, spędzamy razem czas i przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy. Możecie zobaczyć nas podczas Niedzieli Misyjnej, Tygodnia Misyjnego czy Kolędy Misyjnej, a także na różnych uroczystościach, które odbywają się w naszym skrzyszowskim kościele. Co sobotę wspólnie poznajemy misyjny świat i dowiadujemy się nowych rzeczy.

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM) to grono utalentowanych królewien, które wspólnie starają się naśladować postać Maryi. Jeśli widzicie dziewczęta w błękitnych kapturkach podczas różnych nabożeństw czy świąt, to właśnie członkinie DSM-u.

Spotkania obu grup odbywają się w soboty roku szkolnego – od września do czerwca o 9:30 w punkcie katechetycznym w Skrzyszowie i trwają 60 min. Opiekunem grup jest ksiądz Damian Warzecha, który wraz z animatorkami prowadzi spotkania i organizuje różne wydarzenia. Sobotnie poranki są czasem integracji, zabawy, poznawania krajów misyjnych, Maryji oraz różnych postaci świętych czy błogosławionych. Wspólnie przygotowujemy się do Tygodnia misyjnego i Kolędy. Staramy się także brać udział w różnych akcjach organizowanych przez diecezję. Dzieci i młodzież zaangażowana w działalność grup bierze często udział w licznych przedstawieniach i wydarzeniach organizowanych w naszej parafii. Uwieńczeniem rocznej pracy jest wycieczka, a w czasie trwania roku szkolnego staramy się dbać o ciągłą integrację i rozwój współpracy. Spotykamy się podczas różnych wydarzeń, takich jak zabawa andrzejkowa, bal karnawałowy czy ogniska. Nasza grupa jest bardzo zróżnicowana, najmłodsze uczestniczki spotkań są w przedszkolu, a najstarsze w ostatnich klasach szkoły podstawowej i szkole średniej. Dołącz do nas! Zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9:30 w punkcie katechetycznym - tam znajdziesz nas na pewno!

Lokalizacja

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława BM 33-156 Skrzyszów 1

Telefon dyżurny: +48 669 945 244
w sytuacji braku możliwości odebrania ksiądz dyżurujący oddzwoni później

konto bankowe: 95 2030 0045 1110 0000 0084 0840

Kancelaria

Kancelaria Parafialna:
poniedziałek godz 7.30 - 9.00
środa godz. 17.00 - 18.00
piątek godz. 7.30 - 9.00
(za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca).
Narzeczeni będą przyjmowani w dogodnej porze po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
Zdarzenia losowe o każdej porze
Nieczynne:
niedziela i święta
pierwszy piątek miesiąca

Ciekawe Linki